منوی دسته بندی

بهترین رنگ برای دیزاین کدام است؟

انتخاب رنگ برای ست کردن و چینش خانه یک مسأله مهم است در این مقاله قصد داریم چند تکنیک کاربردی برای زیبا تر شدن خانه با استفاده دقیق از رنگ ها معرفی کنیم.

رنگ های گرم

منظور از رنگ گرم، طیفی از رنگ‌‌ها است که احساس گرما را به انسان منتقل می کند و به‌نوعی نشان دهنده گرمای روزهای تابستانی است. از آنجا که رنگ های گرم مثل نارجی یا زرد دمای اتاق را بالا میبرد ، بهتر است در مکان هایی استفاده شود که به طرف شمال ساخته شده باشند.

همچنین این رنگ ها احساس جنبش و فعالیت را منتقل میکنند و برای اتاق های استراحت مناسب نیستند. برای مثال نارنجی شوق و اشتیاق میاورد و زرد هم چشم را خسته میکند.

 

top color scheme palette idea for room

رنگ های روشن

این رنگ ها باعث کاهش استرس و نشانه سلامتی هستند.

مناسب ترین مکان برای استفاده از رنگ های روشن در آشپزخانه ، محل غذاخوری و اتاق نشیمن است ، زیرا رنگ های روشن مانند سبز و آبی ، شاد و پر انرژی هستند.

برای مثال در یک اتاق نشیمن که رنگ غالب استفاده شده در آن سفید است، قرار دادن کوسن هایی به رنگ زرد و آبی دکوراسیونی زیبا و جذاب ایجاد میکند.

همچنین میتوان از این رنگ ها در اتاق خواب استفاده کرد.

رنگ های سرد

طیف آبی در رنگ ها آرامش و امنیت را به فرد القا می کند. اگر در این رنگ ها زیاده روی کنید سبب ناراحتی می شود.

از این رنگ ها میتوان در اتاق خواب استفاده کرد زیرا باعث آسودگی و آرامش میشود.

Hooman
همیشه عاشق جمع آوری اطلاعات و علاقمند به ورزش بودم و هستم گاهی اوقات مینویسم تا بتونم بروز باشم امیدوارم که همیشه بتونم به بقیه اطلاعات جدید و مفید رو انتقال بدم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *