منوی دسته بندی

ابعاد استاندارد برای مبلمان چیست؟

مبل راحتی یکی از وسایل مهم در دکوراسیون اتاق پذیرایی است و هنگام خرید باید دقت کنید که دارای ابعاد استاندارد باشد . با توجه به سبک مبل ممکن است اندازه های استاندارد از مبلی به مبل دیگر متفاوت باشند ولی اکثرا مبل های راحتی با یک استاندارد از نظر اندازه تولید و عرضه می شوند.

 

 برای اینکه چیدمان راحت تر و بهتری داشته باشید باید ابعاد مبل مورد نظر را اندازه گیری کنید و با فضایی که در اختیار دارید بسنجید. قبل از رفتن به بازار مبل برای خرید ، لازم است ابتدا فضای منزل و اتاق پذیرایی را اندازه گیری کنید و ابعاد مبل و قطعات دیگر را با توجه به فضایی که در اختیار دارید انتخاب کنید .

مبل راحتی

 اندازه طول استاندارد کاناپه های سه نفره بین 200 تا 220 سانتیمتر است که طول 213 سانتیمتر یک اندازه رایج و معمول برای این کاناپه ها می باشد . 

 ابعاد مبل راحتی باید به گونه ای باشد که بتوانید آن را از درب ورودی داخل ببرید. حتما قبل از خرید ابعاد درب های ورودی را که قرار است مبلمان را از آن داخل ببرید اندازه گیری کنید تا بعد از خرید دچار مشکل نشوید.  در این مورد مبل های ال به علت اینکه تکه های آنها از هم جدا می شوند مشکلی ندارند و راحت می توانید آنها را به داخل منزل ببرید.

نکته

اندازه فضای منزل مهم ترین نکته ای است که باید در انتخاب ابعاد مبل راحتی در نظر گرفته شود . برای منازل کوچک نباید کاناپه های بزرگ خریداری کنید زیرا باعث می شوند فضای دکوراسیون منزل شلوغ و بی نظم دیده شود . برای منازل کوچک مبل های سه نفره و یا 5 نفره ال مانند با اندازه مینیمال بهترین گزینه می باشند . مبل های ال در گوشه ها قابل استفاده هستند و تعداد افراد بیشتری می توانند روی آنها بنشینند .

عمق و ارتفاع 

عمق استاندارد مبل های راحتی 85 سانتیمتر است که این مقدار می تواند تا 90 سانتیمتر نیز باشد. ارتفاع نشیمن مبل راحتی که فاصله از کف تا بالای بالشتک نشیمن مبل است بین 40 تا 45 سانتیمتر است .

ابعاد مبل راحتی دو نفره 

این نوع مبل ها اندازه استاندارد خاصی ندارند و می توان از آنها برای مکان های مختلف استفاده کرد ولی به طور معمول طول مبل های لاوست (دونفره) 152 سانتیمتر است و دارای عمق 85 تا 90 سانتیمتری می باشند.

خوشبختانه گروه تولید و طراحی ماهگون با رعایت تمامی قوانین و اصول نام برده شده و استاندارد این صنعت محصولاتی را تولید و عرضه کرده تا مشتری به راحتی خرید خود را انجام بدهد و آسوده خاطر باشد.
شما نیز میتوانید با مراجعه به سایت ما در این روز های کرونایی از محصولات ما به صورت انلاین دیدن فرمایید و در صورت رضایت خرید خود را انجام دهید.

Hooman
همیشه عاشق جمع آوری اطلاعات و علاقمند به ورزش بودم و هستم گاهی اوقات مینویسم تا بتونم بروز باشم امیدوارم که همیشه بتونم به بقیه اطلاعات جدید و مفید رو انتقال بدم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *