منوی دسته بندی

چگونه خانه های بزرگ را دیزاین کنیم؟

بی شک خانه های بزرگ دارای مزیت های زیادی هستند، از جمله اینکه می توان از قسمتهای مختلف آن استفاده چند منظوره داشت، اما بزرگ بودن فضا هرگز به معنای آن نیست که بخواهید از انواع وسایل خانه که موجب شلوغی و هرج و مرج شود، بیش از حد استفاده کنید.

 حال ایده ها و راهکار های زیادی برای طراحی فضای داخلی خانه های بزرگ وجود دارد.

طراحی دکوراسیون خانه های بزرگ و مدرن

استفاده از نور پردازی طبیعی مناسب و رنگ های خنثی در دکوراسیون خانه بزرگ مدرن حرف اول را می زند. در طراحی های مدرن باید در عین سادگی و به دور از تجملات از وسایل ساده و در عین حال شیک و خاص استفاده نمود. از طرفی در دکوراسیون خانه های بزرگ فضا ها کاملا تعریف شده هستند. و تمامی فضا ها به صورت اصولی و کاربردی مورد استفاده قرار گرفته و دکور شده اند.
به وجود آوردن فضای دلچسب و آرام و به دور از آشفتگی و شلوغی از اهداف اصلی دکوراسیون به سبک مدرن است.

در دکوراسیون خانه بزرگ و مدرن از رنگ های تک رنگ و یا دارای طرح های بسیار خلوت استفاده می شود تا فضا از هدف اصلی آن که در نظر گرفتن سادگی است، دور نشود. استفاده از نور پردازی به بهترین شکل ممکن می تواند فضای خانه مدرن را به نحوه احسن به نمایش بگذارد.

در دکوراسیون خانه های بزرگ انتخاب رنگ مناسب بسیار حائز اهمیت است. رنگ دیوار های اصلی، مبلمان، پرده ها و … می تواند در زیبایی و یا عدم تناسب دکوراسیون خانه کاملا تاثیر گذار باشد. استفاده از رنگ های خاکستری، سفید و به طور کلی استفاده از رنگ های خنثی به عنوان رنگ های اصلی در این نوع از دکوراسیون به کار برده می شود. تعریف واضح و روشن مسیر های حرکتی و دسترسی های داخلی از دیگر ویژگی های دکوراسیون خانه های مدرن است.

فضاهای مختلفی ایجاد کنید 

شکل کلاسیک چیدمان پذیرایی این است که مبل ها را در اطراف و میز و وسایل دیگر را وسط بگذاریم و معمولا کل مجموعه را به سمت یک عامل مرکزی مثل تلویزیون هدایت کنیم.

 در یک فضای کوچک فقط یک فضای گفتگو یا Conversation Area خواهید داشت که همانجا می نشینید، همانجا غذا می خورید و همانجا فیلم می بینید. یک پذیرایی بزرگ به شما اجازه می دهد فضاهایی چندگانه داشته باشید. مثلا یک گوشه در کنار کتابخانه دیواری تان چند صندلی بچینید و فضای مطالعه ایجاد کنید، تلویزیون را یک بخش اتاق بگذارید و با مبل های راحتی یک سینمای خانگی و کوچک بسازید. می توانید با میز تحریر حتی فضای کارتان را به پذیرایی بیاورید. همه چیز به خلاقیت شما بستگی دارد.

جذابیت‌های دکوراسیون داخلی خانه های اشرافی

معماری و دکوراسیون داخلی خانه‌ های اشرافی لاکچری یا ویلایی همواره از جذابیت‌های علم طراحی و معماری داخلی است. تا جایی که حتی برنامه‌های تلویزیونی با این موضوع ساخته می‌شود و صفحات و وب‌سایت‌های فراوانی به این مساله می‌پردازند.

 یکی از علایق عموم مردم در سال‌های اخیر سرچ کردن و خواندن درباره دکوراسیون داخلی خانه های اشرافی و منازل افراد ثروتمند جهان و اطلاع از جزئیات منازل آن‌ها است. این علاقه که این روزها بیشتر به چشم می‌آید از گذشته به شکل بازدید از کاخ موزه‌های سلطنتی وجود داشته و همچنان پابرجاست.

 

اصول طراحی دکوراسیون داخلی خانه های اشرافی

دیزاین و دکوراسیون داخلی خانه ‌های اشرافی لاکچری زمانی مورد توجه و استقبال قرار می‌گیرند که نتیجه تلاش و کار گروه‌های طراحی ماهر و کارکشته باشد. چرا که نمایش زیباترین دکوراسیون خانه‌های بزرگ و ویلایی و دکوراسیون داخلی خانه های اشرافی با نمای لوکس و لاکچری، کاری اصولی و بسیار سخت است.

 با وجود بزرگ بودن فضا و اتاق‌ها باید در انتخاب رنگ دکوراسیون هر اتاق دقت فراوان داشت تا از بزرگی و شکوه فضا نکاهد. انتخاب وسایل نیز از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

دکوراسیون لاکچری خانه‌های فرانسوی

دکوراسیون داخلی خانه های اشرافی با ظاهری لوکس و لاکچری در هر کشوری سبک خاص خود را دارد و مانند سبک مینیمال یا آرت دکور از قوانین ثابت جهانی پیروی نمی‌کند. برای مثال در فرانسه زیباترین خانه‌های لاکچری و لوکس همچنان از ظرافت خاص فرانسوی تبعیت می‌کنند.

 سبک دکوراسیون منازل لوکس فرانسوی که به عنوان یکی از محبوب‌ترین دکوراسیون‌های مجلل دنیا در بیشتر نقاط جهان نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد، در مقابل با سبک مینیمال است و سرشار از تجملات و فرم سلطنتی. در این سبک معمولا از رنگ سفید فرانسوی که با ترکیب سفید و درصد بسیار جزئی از صورتی به دست می‌آید استفاده می‌شود و رنگ‌های گرم و تند در آن جایی ندارند.

Hooman
همیشه عاشق جمع آوری اطلاعات و علاقمند به ورزش بودم و هستم گاهی اوقات مینویسم تا بتونم بروز باشم امیدوارم که همیشه بتونم به بقیه اطلاعات جدید و مفید رو انتقال بدم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *