منوی دسته بندی

تاریخچه مبل چستر

مبل چستر

مبلمان چستر به مبلمانی گفته میشود که از لمسه زیادی در این مبلمان به کار رفته است معمولا این نوع مبلمان لسمه در پشت کار و کف کار زده میشود لمسه همان فرو رفتگی داخل پارچه است.

 

مبل چسترفیلد یکی از محبوب ترین و شناخته شده ترین طرح های مبلمان است. این نوع مبلمان فروش بسیار بالایی در کانادا که یکی از مقاصد اصلی صادرات مبلمان از انگلیس است و همچنین در سایر کشورهای جهان دارد.
اصطلاح چسترفیلد (Chesterfield) به معنی مبل از هر طرحی بود. اما وقتی درمورد نسخه اصلی صحبت می کنید این بدان معنی است که به زبان ساده، مبل چسترفیلد یک کاناپه بزرگ با دسته‌های رول شده است که دارای همان ارتفاع پشتی هستند.

چسترفیلد اصل با یک چرم تیره روکش شده است، در همه قسمت ها، دکمه های عمیق و دکوراسیون سرمیخی دارد. معمولاً مبل های مدرن تری با پارچه های مخملی یا پارچه های دیگر، پایه‌های بلندتر و پشتی و دسته‌های باریک، مبل چستر را تزئین می کنند.

کاناپه دو نفره چستر

تاریخچه

کلمه چسترفیلد در اوایل دهه 1800 مبلادی در انگلستان برای توصیف کاناپه های چرمی به کار برده شد . حدس زده می شود که لرد فیلیپ هوپ در اوایل دهه 1700 مبل های چرمی دکمه داری طراحی کرد که شباهت زیادی به مدل های امروز خود دارد.اگرچه به طور رسمی مستند نیست، اما گفته می شود مبل چستر فیلد در اواسط دهه 1700 به سفارش لرد فیلیپ استنهوپ، چهارمین ارل چسترفیلد، که به عنوان پدر چسترفیلد شناخته می شود، سفارش داده شد. لرد استنهوپ نویسنده و سیاستمدار تحسین برانگیزی بود و ظاهراً یک پیشگام شناخته شده در زمان خود بود.

برای این نوع مبل می توان تعریفی این گونه داشت که با دسته های و پشتی پهن و ارتفاع یکسان که به جهت عقب پیچانده شده است که از ویژگیهای ظاهری مبل چستر می باشد که دارای لمسه کوبی در پشتی و دسته ها می باشد که بیشتر در مدل های چرمی طراحی و ساخته می شوند .

مبلمان چسترفیلد دارای انواع و مدل های مختلفی هستند که در تولید آن می توان از پارچه و چرم مبل استفاده کرده که البته بیشتر با چرم ساخته می شود و میتوان با دکوراسیون های مدرن ، کلاسیک ، سنتی به خوبی هماهنگ کرد.

کاناپه چستر

مبل چسترفیلد گزینه بسیار ایده آلی برای تزئین اتاق پذیرایی و نشیمن است. امروزه طرح های مختلفی از مبل چستر تولید شده که با هر نوع دکوراسیونی از کلاسیک گرفته تا مدرن ست می شود.

Hooman
همیشه عاشق جمع آوری اطلاعات و علاقمند به ورزش بودم و هستم گاهی اوقات مینویسم تا بتونم بروز باشم امیدوارم که همیشه بتونم به بقیه اطلاعات جدید و مفید رو انتقال بدم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *